Židovská propaganda proti Hitlerovy na olympijských hrách v Berlíně roce 1936

Jedna z nejostřejších lží, které židovští propagandisté ​​v období 1933 - 1945 vymysleli o Německu a Němcích se týká olympijských her v roce 1936, které se konaly v Berlíně.

vladce tyran | | Ostatní

Populární příběh z olympijských her konaného v roce 1936 je že Adolf Hitler na olympijských hrách v Berlíně v roce 1936 urazil černého sportovce Jesse Owense kvůli rasismu.

Jesse Owens se k tomu vyjádřil i v knize o olympijských hrách v roce 1936 od Jeremyho Schnaapa:

„Hitler mě neodsuzoval, odsuzoval mě FDR (tehdejší prezident Spojených států). Prezident mi neposlal ani telegram. “

~ Jesse Owens

 

kniha Olympiáda v berlíně 1936

Mýty, které se obvykle uplatňují jako fakta, tvrdí, že německý kancléř Adolf Hitler zuřil, když Owens vyhrál,... že Hitler odmítl potřást rukou Owensovi, protože byl černý,... že Němci byli v rozpacích, protože vítězství Owenů „vyvrátilo“ německé představy o rasových rozdílech atd...

Ve skutečnosti byl Owens Berlíňany uznáván stejně nadšeně jako kterýkoli Němec. Sám Owens řekl, že při jedné příležitosti, když byl na stadionu, zahlédl Hitlera: „Když jsem prošel kolem kancléře, vstal, zamával mi rukou a já jsem mu zamával.

V dopise ze dne 14. března 1984 řediteli západoněmecké televize ZDF protestoval bývalý německý sportovec Waither Tripps proti falešné zprávě západoněmeckého televizního hlasatele, že Adolf Hitler Owensa veřejně nepozdravil kvůli jeho africkému původu. Tripps byl sám vynikajícím běžec na hrách v roce 1936. Po zaslání dopisu Tripps dále ústně uvedl, že po hrách pozval Hitler všechny olympijské vítěze, včetně Owense, na recepci v říšském kancléřství. Hitler osobně poblahopřál a potřásl rukou každému vítězi, včetně Owense, který to později několikrát potvrdil.

Samotný Jesse Owens nikdy nepřispěl k tvorbě mýtu. Opakovaně zdůrazňoval vřelost svého přijetí v Německu a své štěstí během těchto dnů v Berlíně. Ale nemohl zabránit ostatním, aby ho použili jako symbol, jak v životě, tak i ve smrti, aby pomlouvali Německo z vlastní motivace.

Fotka Jesseho Owense

 

Velikost fontu

12141618